еМагазин

Tag : сончево

ЖИВОТ

Сончево со умерена облачност, попладне дожд со ретки грмежи

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

И денеска во жолта фаза: Сончево и многу топло со температура до 39 степени

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот
ЖИВОТ

Сончево време но со ветер: Најниски температури измерени во Маврово, најмногу снег на Шапка

Редакција
Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран. Според УХМР,  -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4
Македонија

Сончево и топло до петок, за викендот повторно дожд

Никола Осило
Сончево време со мала облачност ќе преовладува денеска во Македонија, а попладне во крајните западни делови ќе има зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен
Македонија

До крајот на неделава сончево и топло до 37 степени

Редакција
Сончево и топло време со температури и до 37 степени и висок УВ индекс, најавуваат синоптичарите до крајот на неделава. Во наредните денови, според УХМР,