еМагазин

Tag : сообраќање

Бизнис

Патничките возови нема да сообраќаат за викенд

Редакција
ЖРСМ Транспорт АД Скопје информира дека, согласно Одлука на Владата со која ограниченото движење во деновите на викендот (сабота и недела) ќе започнува во 16...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Од 9 март се враќа во сообраќај патничкиот воз Скопје-Приштина и обратно

Редакција
Од 9-ти март (понеделник) се враќа во сообраќај патничкиот воз Скопје-Приштина и обратно, информираат од МЖ „Транспорт“. „Потсетуваме дека возот кој превезува патници Скопје до...