еМагазин

Tag : сообраќајна несреќа

Македонија

Мендух Тачи имал сообраќајна несреќа на враќање од Тирана

Редакција
Плусинфо објави дека лидерот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи вчера попладне кога се враќал од посетата на Тирана, каде се сретнал со претседателот...
Локално

Во тешка сообраќајна несреќа загина маж од струмичко Дабиле

Никола Осило
На 10.09.2018 година во 17.40 часот на автопат Велес – Куманово, кај исклучокот за Аеродром „Скопје“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Форд Мондео“...
Локално

Момче од Слатино загина во сообраќајна несреќа

Редакција
На 08.09.2018 година во 17,10 часот пријавено е дека на магистралниот пат Прилеп – Градско, во близина на село Плетвар се случила сообраќајна незгода помеѓу...
Локално

Едно лице загина, а четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Штип-Радовиш

Редакција
Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на патот Штип-Радовиш во близина на клучката кај село Љуботен, во која 51-годишна виничанка им подлегнала на повредите, а...
Свет

Во сообраќајна несреќа во јужна Италија загинаа 12 странски државјани

Редакција
Вкупно 12 лица загинаа, а три други се повредени денеска при судир на камион и комбе во јужната италијанска област Фоџа, јави ДПА. Италијанската полиција...