еМагазин

Tag : сопруг

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Актерката Билјана Беличанец, мајка на две деца, мртва ја пронашол нејзиниот сопруг

Редакција
Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека полицијата синоќа околу 22:30 часот добила пријава за смртта на актерката и поранешна градоначалничка на скопската Општина Кисела вода,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Силјановска приватно: Има две деца, слуша рокенрол, практикува јога

Редакција
еМагазин во серијал приватно Ви ги преставува тројцата кандидати за претседател на државата. Гордана Силјановска приватно Гордана Силјановска Давкова е единствената жена кандидат на овие
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој е сопругот на Гордана Слијановска – Давкова

Редакција
Едно од најчестите прашања кои ги добива на интервју, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска – Давкова е поврзано со нејзиниот сопруг Благоја. Имено во
Македонија ТОП СТОРИИ

Братот и сопругот на Мира Дизел ќе дадат отказ, синот не

Редакција
Во врска со роднинските вработувања, конечно се огласи на Фејсбук и пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска. Таа информира дека нејзниот сопруг ќе се откажел од временото
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дека“ е Мира Дизел?

Редакција
Како што најави пред неколку дена премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, роднини на функционери од оваа партија почнаа да се повлекуваат од работните
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Бројчаникот на Триумфална ќе броел колку деца на функционери се вработиле на државно„: „Мира Дизел“ го „прегреа“ Твитер

Редакција
Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска продолжува да биде главна тема на социјалните мрежи. По информацијата дека син и се вработил во ЕЛЕМ, а брат и
Локално

Гевгеличанка си го бара сопругот

Никола Осило
На 30.12.2018 година во Полициска станица Гевгелија, Т.В.(53) од Гевгелија пријавила дека на 29.12.2018 година околу 05,00 часот се оддалечил нејзиниот сопруг Б.Т.(56), информира МВР. Се
Локално

Гостиварка си го бара сопругот

Никола Осило
На 27.12.2018 година, С.З.(51) од Гостивар пријавила дека на 07.12.2018 година од дома се оддалечил нејзиниот сопруг Н.З.(56), информира МВР. Се преземаат мерки за негово
ЖИВОТ

Пејачката Велевска за разводот: Ставив крај на семејното насилство

Редакција
Деновиве медиумите објавија дека пејачката Елена Велевска се разведува од нејзиниот сопруг Марјан и по тој повод таа се огласи на социјалните мрежи. „Деновиве моето