еМагазин

Tag : сопруга

Локално

Му ја нападнал сопругата, а потоа ги бркал по автопат

Никола Осило
На 02-03-2019 год во 01:15 ч.  С.Г (39) од Скопје пријавил дека во нас.Илинден пред угостителски објект била физички нападната неговата сопруга М.Г(40) од Скопје
Локално

Несекојдневен случај во Струга: Ја натепал сопругата и три дена ја држел заклучена во соба

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.А.(40) од село Франгово, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „противправно
Локално

Драчевчанец си ја бара сопругата

Никола Осило
На 11.02.2019 година во 20.30 часот во Полициската станица Драчево, Д.П.(44) пријавил дека истиот ден од домот во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Д.П.(40),
Локално

Драма во Скопје: Ги тепал сопругата, ќерката и нејзиното момче

Никола Осило
На 11.02.2019 година во 01.20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 50-годишна жена од Скопје пријавила дека на 10.02.2019 година околу 22.00 часот во нивниот
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Албанецот од Македонија кој ја уби сопругата во Австрија, бил подржувач на Исламската држава?

Редакција
Австриската полиција го објави идентитетот на Албанецот од Македонија од селото Ласкарци, Општина Сарај, кој ја уби сопругата со нож на паркинг во австрискиот град Тулн,
Забава

(ВИДЕО) Како изгледаше свадбата на Борко и Нина Ристовски

Редакција
По една година во брак, голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски и неговата сопруга Нина викендов направија свадба во скопскиот хотел Мериот. На свадбата беше
Локално

Скопјанец си ја бара сопругата

Никола Осило
На 27.12.2018 година во 21,25 часот во Полициската станица Центар И.К.(42) од Скопје пријавил дека на 26.12.2018 година од домот во непознат правец се одалечила
Македонија

Митко Јанчев за Фокус: Немаме обезбедување, сопругата и децата излегуваат со мене

Редакција
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, за Фокус, вели дека неговото семејство започнало да се смирува по заканите по живот, упатени кон него и неговата сопруга
Локално

Скопјанец си ја бара сопругата

Никола Осило
На 31.10.2018 година во 07.45 часот А.М.(55) од Скопје, пријавил дека од 27.10.2018 година од 10.00 часот во непознат правец се оддалечила неговата сопруга С.М.(54), информира
Локално

Несекојдневен случај: Ја нападнала сопругата на колега од работа

Никола Осило
На 24.10.2018 година во 15.00 часот во Полициската станица Центар, С.Ј.(34) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 10.00 часот во канцеларија на приватна фирма,