еМагазин

Tag : сопствеништво

Македонија

АВМУ покрена постапка за утврдување на сопствеништвото на 1ТВ

Редакција
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) денеска по втор пат покрена постапка за утврдување на сопствеништвото на телевизијата 1ТВ. „Лицето Бојан Јовановски во...