еМагазин

Tag : соработник

Македонија ТОП СТОРИИ

Јанева по новите снимки на „Ла Верита“: Со Камчев преговарав да стане соработник-сведок за нова предистрага на СЈО

Редакција
По денешните нови аудио снимки кои ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“, во кои повторно се слуша нејзиниот глас, со писмена изјава се огласи специјалната...
Бизнис

Владата вработува, плата до 23.260 денари

Никола Осило
Генералниот секретаријат на Владата на Република Македонија објави оглас за вработување на 2 извршители на определено време заради привремено зголемен обем на работа во Генералниот...
Бизнис

Министерството за правда вработува, плата до 28.302 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 8 државни службеници во Министерство за правда. Се бараат кандидати за следните работни места: 1. Помлад соработник...