еМагазин

Tag : совет за безбедност

Македонија

Русија најави дека Советот за безбедност на ОН ќе го разгледува можниот конечен договор за името на Македонијa

Редакција
Русија повторно најави дека Советот за безбедност на Обединетите нации (ОН) ќе го разгледа можниот конечен договор за името на Македонијa, во јавноста познат како