еМагазин

Tag : ЈСП

Локално

Седумгодишното дете што се изгуби пронајдено кај Транспортен центар

Никола Осило
На 11.09.2019 во 09.00 часот во Полициската станица Драчево, И.А.(39) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот седумгодишен син, информира МВР. По кратко...
Локално

Четворица млади со меѓусебна пресметка направиле хаос во автобус на ЈСП

Никола Осило
На 09.09.2019 во 11.50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека околу 11.30 часот на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП бр.65,...
Локално

Се тепале двајца на еден во автобус на ЈСП

Никола Осило
На 02.09.2019 во 01.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП бр.57на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, по претходна меѓусебна расправија, бил...
Бизнис

ЈСП за шест месеци со добивка од 14,2 милиони денари

Редакција
Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) во првите шест месеци од 2019 година оствари позитивен финансиски резултат од 14,2 милиони денари. Автобусите на ЈСП во овој период...
Локално

Повредена патничка на ЈСП по каменување на автобус во Јурумлери

Никола Осило
На 28.08.2019 во 23.30 часот во СВР Скопје, И.Ј.(51) од с.Јурумлери, скопско, вработен како возач во ЈСП, пријавил дека автобусот со број 53 бил каменуван...
Локално

Алкохолизиран скопјанец ги „тероризирал“ патниците и возачот во автобус на ЈСП

Никола Осило
На 27.08.2019 во 21.50 часот во СВР Скопје бил приведен М.С.(32) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, поради нарушување јавниот ред и мир со...
Локално

Детали за пожарот кој избувна во автобус на ЈСП на линија 5

Редакција
Автобусот на линија 5 во кој утринава избувна пожар нема повредени патници, причинета е само материјална штета, информираат од ЈСП. „Настанот се случил во близина...
Локално

Детален преглед: Скопските автобуси возат по алтернативни траси поради тековните градежни активности

Никола Осило
Поради одвивање градежни активности на крстосницата од булеварот „11 Октомври“ со булеварот „Кочо Рацин“ возилата од јавниот градски превоз денеска се пренасочени по алтернативни траси...
Локално

Физички нападнал возач на ЈСП бидејќи со автобус му скршил ретровизор на „Голф“

Никола Осило
На 13.08.2019 во 09.10 часот во СВР Скопје, В.С.(56) од .Сопиште,скопско,вработен како возач на автобус во ЈСП, пријавил дека на 11.08.2019  година околу 18,10 часот,...
Локално

ЈСП: Aвтобуската постојка Југодрво е вон употреба

Редакција
Поради реконструкција на коловозот на булевар „Кочо Рацин“ и воведениот времен режим на сообраќај, автобуската постојка Југодрво е вон употреба, информираат од ЈСП. „Поради градежните...