еМагазин

Tag : ЈСП

Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈСП Скопје вработува 100 помлади возачи, плата од 20.003 денари

Никола Осило
ЈСП Скопје објави оглас за вработување на 100 помлади возачи на автобус во јавен превоз. Кандидатите треба да имаат завршено средно образование и возачки испит...
БАШ НИ Е ЌЕФ

JСП со нови линии за Саемот за мебел: Еве го возниот ред и трасата на движење

Редакција
Од денеска до недела (14.10.2018 година), во редовниот линиски превоз ќе бидат вклучени две привремени линии кои ќе сообраќаат до СЦ „Борис Трајковски“. Станува збор...
Локално

Бесплатен јавен превоз за „Бела ноќ“

Редакција
По повод манифестацијата „Бела ноќ“, користењето на јавниот превоз ќе биде бесплатeн на сите линии кои сообраќаат кон центарот на градот, информираат од ЈСП. „Бесплатниот...
Локално

Нападнат возач на ЈСП бидејќи не пропуштил возило

Никола Осило
На 17.09.2018 година во 22,50 часот Б.М.(54) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22,30 часот на улица „2“ во село Визбегово додека управувал автобус...
Локално

Контролор на ЈСП навредувал и физички нападнал патник

Никола Осило
На 09.09.2018 година во 11.00 часот во Полициската станица Драчево, Г.М.(56) од село Марино, скопско, пријавил дека истиот ден во 07.20 часот во автобус на...
Локално

Јавниот автобуски превоз во Скопје од утре по зимски возен ред

Редакција
Автобусите на ЈСП и на приватните превозници во Скопје од утре ќе сообраќаат по зимски возен ред, соопшти ЈСП Скопје. Возниот ред може да се...
Локално

Автобуси на ЈСП ќе возат по специјална рута на локации кои имаат симболика со катастрофалниот земјотрес

Редакција
ЈСП и ЈСП Турс ќе се вклучат во одбележувањето на 55-годишнината од катастрофалниот земјотрес во 1963 година. Во рамки на „Зборува Скопје“, ЈСП Турс организира...