еМагазин

Tag : спасување

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Пет пациенти заболени од корона вирусoт се излекувани со крвна плазма

Редакција
Пет пациенти заболени од корона вирусoт се излекувани со крвна плазма, информираше на неговиот фејсбук-профил, министерот за здравство, Венко Филипче. „На Институтот за трансфузиона медицина,...
Свет

Момчињата од пештера во Тајланд спасувањето го нарекоа чудо

Редакција
Дванаесет момчиња и нивниот тренер по фудбал, кои беа блокирани во поплавена пештера во северниот дел од Тајланд, првпат се појавија во јавност откако беа...