еМагазин

Tag : Специјалци

ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(Видео) Македонските специјалци со колегите од Албанија и Косово ги покажаа своите вештини

Никола Осило
Под името „Western Balkan`s Flash“ денеска се одржа заедничка тактичко-показна вежба на полициите на нашата држава, Република Албанија и Република Косово во касарната Ѓорче Петров,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Специјалци упаднале во домовите на активисти и подржувачи на ВМРО ДПМНЕ, вршеле претрес и во детска соба

Редакција
Лидерот на ВМРО ДПМНЕ на својот Фејсбук профил соопшти дека минатата недела специјалци упаднале во домовите на петнасетина подржувачи и активисти на партијата: „Министерот за...
Македонија

Мијалков од затвор донесен на судење за „Трезор“

Редакција
Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков денеска со полициска придружба беше спроведен во Кривичниот суд од затворот Скопје каде што издржува 30-дневен притвор. Мијалков денеска е...
Локално

(ВИДЕО) Специјалци ги евакуираа станарите на станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“

Редакција
Припадници на специјалната едица на МВР вечерва поради остар мирис кој го отежнува дишењето евакуираа жители од станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“, во скопската општина Аеродром....