еМагазин

Tag : Спортплан

Спорт

Резултатите се менуваат, почнува 19. коло на „Баскет 3×3 бизнис“

Редакција
Започна 19-тото коло на „Баскет 3×3 бизнис“ во организација на „Спортплан“. Со тоа, борбата на пријавените екипи на компаниите на кошаркарскиот терен, продолжува и оваа...
Спорт

Резултатите се менуваат, почнува 19. коло на „Баскет 3×3 бизнис“

Редакција
Денеска почнува 19-тото коло на „Баскет 3×3 бизнис“ во организација на „Спортплан“. Со тоа, борбата на пријавените екипи на компаниите на кошаркарскиот терен, продолжува и...
Спорт

(Фото) Започна Бизнис 3х3 Баскет во СЦ „Јане Сандански“

Редакција
Во Спортски центар „Јане Сандански“ во Скопје започна долгоочекуваниот Бизнис 3х3 Баскет турнир во организација на Спортплан. Истиот има за цел да им помогне на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Врати се во игра! – Од септември Бизнис 3х3 Баскет

Редакција
Тренд е не само во светот, туку и кај нас, покрај секојдневното работење во канцеларија, вработените да се организираат и на заедничко спортување кое уште...