еМагазин

Tag : србија

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Еуфорија на Твитер: Вучиќ и удри „шлаканица“ на македонската Влада

Никола Осило
Настапот на српкиот претседател Александар Вучиќ на телевизизијата „Хепи“ во кој отворено зборуваше за пропустите на македонската правосудна и извршна власт околу бегството на експремиерот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Српскиот претседател Вучиќ: Еве како побегна Груевски

Редакција
Во емисијата „Кирилица“ на авторот и водител Миомир Мариќ на српската телевизија ТВ Хепи, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за прв пат соопшти детали за бегството...
Македонија ТОП СТОРИИ

Зошто Србија молчи за бегството на Груевски?

Редакција
И неколку дена по бегството на поранешниот премиер, сега пратеник, Никола Груевски, молк од српските власти, иако станува повеќе од очигледно дека за да стигне...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

На крај Груевски на Фејсбук ќе ни раскаже како избегал

Редакција
Во неодостаток на официјални информации од македонските власти, кои до сега потврдија само дека поранешниот премиер Никола Груевски е избеган во Будимпешта, Унгарија, бројот на...
Македонија

(ВИДЕО) Шешељ: Груевски преку Србија премина во Унгарија, српски четници го обезбедуваа се до Хоргош

Редакција
Со своја верзија од морето на теории за тоа како избегал поранешниот македонски премиер Никола Груевски, се јави и контраверзниот Војислав Шешељ, лидерот на српските...
Македонија ТОП СТОРИИ

Албански Топ ченел: Груевски влегол нелегално во Албанија, а излегол со лична карта

Редакција
Интересот за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, дополнително се зголеми кај албанските медиуми, откако денеска српска Политика објави дека тој побегнал со авион од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Унгарски медими: Груевски најверојатно влегол во Унгарија со возило од Србија, со помош на српските власти

Редакција
Пребегувањето на поранешнот македонски премиер Никола Груевски во Унгарија и побараниот азил и денеска се една од топ темите во унгарските медиуми. Главните дилеми кои...
Македонија

Дали Вучиќ му помогнал на Груевски, прашуваат две српски партии

Редакција
За бегството на Никола Груевски во Унгарија вчера и денеска информираат сите српски медиуми, а според ТВ Н1, Министерство за внатерешни работи на Србија соопштило дека...
Македонија

Куновска: Каква гаранција од бекство е одземање пасош кога во Србија се влегува со лична карта

Никола Осило
Не стивнуваат реакциите по бекството на екс-премиерот Никола Груевски кој преку својот Фејсбук профил објави дека се наоѓа во Унгарија каде ќе бара политички азил....
Балкан

Дачиќ: Знаеме дека не прислушкуваат „некои западни сили“

Редакција
Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави дека му е познато оти „некои западни сили ги прислушкуваат државниот врв на Србија“. Тој додаде дека...