еМагазин

Tag : средба

Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски повика на лидерска: Не е време за разочарување, туку за обединување

Редакција
Сега не е време за разочарување, за апатија или за калкулации за добивање на ситни дневно-политички поени. Сега е време за повторно обединување, изјави денеска...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Фотографија од средбата со Ципрас, открива што чува Заев во витрината во неговиот кабинет

Редакција
Една од фотографиите кои ги чува премиерот Зоран Заев во витрината во неговиот кабинет е таа со поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, поранешниот грчки...
Балкан ТОП СТОРИИ

„Катимерини“: Мицотакис му кажал на Заев дека никогаш немал да го потпише Договорот од Преспа

Редакција
Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис на првата средба со премиерот Зоран Заев во Њујорк му кажал дека никогаш немал да го потпише Договорот од Преспа, доколку...
ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Заев во Њујорк се сретна со Мицотакис: Средбата пред камерите изгледаше пријателска

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска во Њујорк, за време на Генералното собрание на ОН, оствари средба со премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис. „На средбата премиерот Заев...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев и Мицотакис за првпат ќе се сретнат во Њујорк

Редакција
На маргините на Генералното собрание на ОН во Њујорк, во вторник, на 24 септември, предвидена е средба на Зоран Заев со Кирјакос Мицотакис, според грчки...
ЖИВОТ

(Фото) Никола Димитров и Раул Гонзалес во Париз на одбележување на Денот на независноста

Редакција
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров објави фотографија со поранешниот селектор на македонската ракометна репезентација Раул Гонзалес, со кој ракометарите ги постигнаа најголемите успеси. „Раул...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев и Мицкоски утре на лидерска во Собрание за иднината на СЈО и предвремени парламентарни избори

Редакција
Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утре во Собранието на лидерска средба ќе се обидат да најдат...
Македонија

(Фото) Заев се сретна со синот на Сорос

Редакција
Вчера премиерот Зоран Заев имал средба со синот на бизнисменот Џорџ Сорос, Александар. Јавноста за средбата дозна од твитот на Сорос јуниор, во кој пишува...
Македонија

(ВИДЕО) Како Меркел го пречека Заев во Берлин

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев вчера придружуван од заменик претседателот на Владата за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров пред почетокот на...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Што договорија Путин и Ким

Редакција
Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека разговорот во четири очи со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун во Владивосток бил темелен. Како што нагласи Путин, со...