еМагазин

Tag : Старец

Локално

Изгоре старец во пожар во велешкото Горно Оризари

Редакција
Во куќа на улицата „Првомајска“ бр 51 во центарот на велешкото село Горно Оризари веднаш до џамијата, во голем пожар денеска околу 10:30 часот изгорел
Локално

Кучиња скитници нападнале старец на плоштадот „Македонија“ во Скопје

Никола Осило
На 14.10.2018 година во 15.50 часот во Полициската станица Центар, С.Ѓ.(75) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 12.00 часот на плоштад „Македонија“ бил нападнат
Локално

Со „Форд фиеста“ прегазил старица од Скопје

Никола Осило
На 18.09.2018 година во 13,20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на крстосница од улица “Горно Лисиче“ и улица “Ѓорѓи Андреевиќ-Кун“
Локално

Старец со „Твинго“ удрил старец и побегнал

Никола Осило
На 29.08.2018 година околу 08,40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улица “Борис Сарафов“ патничко моторно возило “Рено Твинго“ со
Локално

Со пиштол се самоуби старец од гостиварско

Никола Осило
На 26.08.2018 година во 00,25 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека во село Дебреше, гостиварско Ј.М.(78) извршил самоубиство со пиштол, информира МВР. Извршен
Локално

Тешко повреден старец во Кавадарци по удар од „Форд“

Никола Осило
На 20.08. 2018 година во 09.30 часот на улицата „Партизанска“ во Кавадарци, патничко возило „Форд“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Л.С.(41) од Кавадарци, удрило