еМагазин

Tag : стефанова

Македонија

Кацарска побара од Судскиот совет да го „расчисти“ сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова

Редакција
Судиката во Кривичниот суд Добрила Кацарска денеска се обрати до Судскиот совет со барање да се прибават докази и да се утврди фактичката состојба по...
Македонија

Русковска ја „искара“ колешката Стефанова: „Требала да пријави непрофесионалност во Советот на судии“

Редакција
Било кој што има сознанија или мисли дека некој судија постапува непрофесионално треба тоа да се пријави во Советот на судии. Колешката Стефанова како обвинител...
Македонија

Бизнисменот Цветан Панделески ја демантира Стефанова: Немам грчка лична карта и имот во странство

Редакција
Бизнисменот Цветан Панделески реагира на сведочењето за случајот “Рекет“ на обвинителката Лиле Стефанова, на кое таа рече дека тој има грчка лична карта и имот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Судски ниски страсти“: Твитер реакции за Јанева, Стефанова, „Рекет“, „ороспија“ и „мачето“

Редакција
Лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи за вчерашното рочиште за „Рекет“, на кое поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, која е обвинета...
Македонија

Кацарска за сведочењето на Стефанова на судењето за „Рекет“: Згрозена сум, размислувам за тужба!

Редакција
Судијката Добрила Кацарска за “Фокус“ вели дека е згрозена од сведочењето на обвинтелката Лиле Стефанова, која денеска на судењето за „Рекет“ рече дека пристисоци за...
Македонија

Јанева за Стефанова: „Не чинев зошто и го возев мачето”

Редакција
Катица Јанева никогаш не се мешаше во мојата работа, се до декември 2018 година кога бараше да се даде позитивно мислење за одредување поблаги мерки...
Македонија

Чифлиганец: Сум немал никакава средба за „Рекет“, ниту во мојот, ниту во нечиј друг стан

Редакција
Бизнисменот Орце Камчев, кој денеска во Кривичниот суд се појави во својство на сведок во случајот „Рекет“ меѓудругото рече дека и обвинителката Лиле Стефанова преку...
Македонија

Обвинителката Стефанова од СЈО: Јас никој пат не сум и се приближила на Катица, од самиот старт се оградувам

Редакција
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во...
Македонија

МКД: Обвинителите за „Рекет“ најмногу информации добиле од Стефанова и Кичеец

Редакција
Порталот МКД објави дека обвинителите од Јавното обвинителство (ОЈО) најмногу информации за случајот “Рекет“ добиле од сведочењата на обвинителката од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле...
Македонија

Продолжува судењето за „Титаник“ кој го води Лиле Стефанова од СЈО

Никола Осило
По едномесечната летна судска ферија, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи судењето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно...