еМагазин

Tag : Стево Пендаровски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Сопругата на Стево Пендаровски открива каков е приватно: Необично духовит и прекрасен татко

Редакција
Сопругата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, Елизабета открива каков е тој приватно. Во изборната кампања на Пендаровски кога во 2014 година за прв пат беше...
Македонија

Пендаровски пријавил во МВР дека е следен

Редакција
Кандидатот за претседател на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски пријавил во МВР дека бил следен. Пријавата следуваше откако МВР претходно го повика за сознанијата за...
Македонија

СДСМ на Конгрес го потврди изборот на Пендаровски за претседателски кандидат

Никола Осило
Од 783 делегати присутни на 23. Конгрес на СДСМ 712 едногласно, без против и воздржани гласаа за Стево Пендаровски и го избраа за кандидат за...
Македонија

Пендаровски како Супермен: Во еден ден на конгрес на СДСМ, пред советот на ДУИ и кај повеќе помали партии

Никола Осило
Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски денеска имаше кратко обраќање пред членовите на Централниот совет на ДУИ кои на седница меѓудругото расправаат за потврдата на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Го избра ли власта „правиот“ кандидат за претседателските избори: Животот на Стево Пендаровски во 2,5 минути

Никола Осило
Ќе се покаже ли изборот на Стево Пендаровски за кандидат на владејачката коалиција во трката за претседател на државата како прав потег е прашање кое...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев доби поддршка од Kоалицијата: Пендаровски ќе биде претседател на сите граѓани

Редакција
Премиерот Зоран Заев вечерва соопшти дека предлогот на СДСМ, за Стево Пендаровски да биде кандидат за престедател го прифатиле и ДУИ и коалициските партнери. Вечерва,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Официјално: Стево Пендаровски е кандидат на СДСМ за претседател

Редакција
СДСМ, коалициските партнери и други парии што даваат поддршка за заеднички претседателски кандидат ја почнаа средбата вечерва во скопскиот холтон. СДСМ, како што изјави премиерот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Работел за двајца претседатели: Кој е Стево Пендаровски, еден од можните кандидати за претседател на државата

Редакција
Националниот кординатор за НАТО, Стево Пендаровски е еден од можните кандидати за претседател на државата, како заеднички кандидат на владејачките СДСМ и ДУИ. Кој ќе...
Македонија

Шекеринска: Правдата и помилувањето не се исклучиви, тие се надополнуваат

Редакција
Правдата и помилувањето не се исклучиви, тие се надополнуваат. Пораката што ја испрати вчера премиерот беше токму во таа насока дека на оваа држава и...