еМагазин

Tag : Стлотенберг

Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) „Жртви“ на руските комичари освен Заев биле и Макрон, Ердоган, Столтенберг…

Никола Осило
Македонскиот премиер Зоран Заев не е единствената „жртва“ на познатите руски комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров). Тие во минатото претставувајќи се како трети...