еМагазин

Tag : Стојанче Ангелов

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Генерал Стојанче Ангелов кршеше ќерамиди со глава

Редакција
Генералот Стојанче Ангелов на доделувањето на “Твитер награди“, на барање на Твитер заедницата, скрши две ќерамиди со главата. На својот Фејсбук профил објави видео: Фото/видео: Фејсбук/Ангелов...
Локално

(Галерија) Свечено доделени наградите на Општина Штип: Наградени Ангелов, Наков, Азески

Редакција
Свечено ги доделив признанијата по повод празникот Свети Никола на граѓани и компанија кои со своето делување го афирмираат Штип и Република Македонија, информираше градоначалникот...
Локално

Одличје Свети Никола од Општина Штип за Стојанче Ангелов, Штерјо Наков и Бранко Азески

Редакција
Општина Штип годинава одличјето Свети Никола му го додели на генералот Стојанче Ангелов, информира на својот Фејсбук профил, градоначалникот Благој Бочварски. „Општина Штип знае да...
Македонија

Стојанче Ангелов: Да не се вознемируваат децата и сопругата на Груевски

Редакција
„Семејството е света работа. Апелирам до целата јавност, посебно до новинарите. Молам, не го вознемирувајте семејството на Никола Груевски. Неговата сопруга и неговите деца не...