еМагазин

Tag : Стопанска комора на Македонија

БАШ НИ Е ЌЕФ

„Диор“ ќе ја претстави новата маркетинг стратегија во Скопје?

Редакција
Глобалниот директор за дигитален маркетинг на светски познатиот бренд „Диор“, Акаш Мехта, на 13. септември годинава ќе биде еден од панелистите на Балканскиот претприемачки самит,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Азески се сретна со Мицкоски: ЦЕФТА договорот е мртов, Македонија да се фокусира на индустријата, извозот и соработката со регионот

Редакција
Регионот сам и испраќа сигнал на Европката унија дека не е за таму каде што тргнал. Ова што се случува сега со Косово, Србија и...
Бизнис

Стопанската комора на Македонија во одбрана на вицепремиерот Кочо Анѓушев

Никола Осило
Да престане практиката на јавни прозивки на компаниите во политички контекст и изнесување паушални констатации кои им нанесуваат штета на угледот. Фирмите треба да се...