еМагазин

Tag : странец

Македонија

Ахмети не сака новото СЈО да го води странец, немало потреба земјата да се претвара во протекторат

Редакција
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, нема предлог кој треба да застане на чело на новото Обвинителство за криминал и висока корупција. Според него, новиот обвинител...
ЖИВОТ

За прв пат во Македонија ќе се избира Маж на годината

Редакција
Oваа година за прв пат ќе се одржи избор на Мажи на годината во Македонија. Настанот ќе се одржи на 28 ноември (средa) во Тренд...