еМагазин

Tag : струга

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Мерко нема мерка“: Твитер за новата лимузина во која ќе се вози градоначалникот на Струга

Редакција
Информацијата дека Општина Струга купи четири возила „Ауди А6“, „Шкода Октавија – амбишн“ и две возила „Шкода Рапид“, вредни 113.000 евра, која денеска беше објавена на веб...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 113.000 евра: Општина Струга купи луксузно „Ауди А6“ и уште три возила од „Јосифов“

Никола Осило
Општина Струга по распишаниот тендер за набавка на нови патнички возила склучи договор со друштвото за трговија на големо и мало, продажба, одржување и поправка...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Лесно се посегнува по оружје: Ладнокрвните убиства стануваат секојдневие

Никола Осило
Едно лице е застрелано ноќеска пред полноќ во угостителски објект во Тетово, што е трето ладнокрвно убиство во изминативе неколку дена во нашата земја. Убиството...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

МВР со детали за убиството во струшко: Го испразнил пиштолот во нив откако тргнале на него со секири

Никола Осило
На 28.02.2019 околу 19 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека истиот ден околу 18 часот на локалниот пат село Делогожда-село Поум, на место...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пукање во струшко Поум: Убиено 23-годишно момче, повредено уште едно лице

Никола Осило
Едно лице почина, а едно е повредено вечерва во престрелка во струшкото село Поум. МВР ја потврди информацијата појаснувајќи дека настанот се случил околу 18...
Локално

Несекојдневен случај во Струга: Ја натепал сопругата и три дена ја држел заклучена во соба

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.А.(40) од село Франгово, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „противправно...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Еколошка катастрофа во Струга: Намерно ја палат трската за да можат да градат

Никола Осило
Изгоре поголема површина трска од крајбрежниот појас на Охридското Езеро на потегот од Струга до селото Калишта. Екологистите забележуваат дека трската намерно се пали, со...
Македонија

Антонио Милошоски ќе гласа за Влатко Ѓорчев

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, за чие име исто така се шпекулираше во јавноста како можен кандидат за претседател на државата, на својот Фејсбук профил...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

„Урнебесни видеа“: Водици во Валандово, Струга, Тетово, Кратово, Селце, Моришта…

Редакција
Во речиси секое населено место во Македонија вчера во рамките на обележувањето на големиот религиозен празник Водици се врлаше крстот. Како и секоја година од...
Локално

Замрзна Охридското Езеро кај „Женска плажа“, Радожда и Калишта

Никола Осило
Замрзна дел од крајбрежјето на Охридското Езеро во близина на „Женска плажа“ во Струга. Ниските температури кои ноќе достигнуваат и до минус 16 степени целзиусови...