еМагазин

Tag : струга

Македонија

МТСП: Засега нема потврда дека девојчето од Домот 25 мај било силувано во Струга

Редакција
Министерството за труд и социјална политика информира дека веќе работи на расветлување на случајот со малолетното девојче од Домот 25 Мај кое вчера во полиција пријавило...
Македонија

Струга полна со питачи од други градови

Редакција
Во екот на туристичката сезона, Струга преплавена со питачи. Низ струшките улици, чаршискиот мост, струшката чаршија, покрај кејот и плажите се среќаваат голем број лица...