еМагазин

Tag : струмица

Бизнис ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Бугари отворија спа и фитнес клуб во Струмица

Редакција
Бугарскиот ланец (франшиза) на спа и фитнес клубови, Pulse Fitness & SPA го отвори првиот спа и фитнес клуб надвор од Бугарија, во Струмица. Спа...
Локално

Струмичанка тешко повредена по удар од велосипед

Редакција
На 27.01.2020 во 14.00 часот на ул.,,Ката Поцкова’’ во Струмица велосипед удрил во пешак Ц.Т.(68) од Струмица, по што велосипедистот го напуштил местото на незгодата....
Локално

Прегазил двајца пешаци во Струмица и побегнал

Редакција
На 23.01.2020 во 14.30 часот на крстосница од бул.„Маршал Тито“ и ул.„Ленинова“ во Струмица, едно возило удрило во пешаците М.Б.(61) од Радовиш и В.А.(57) од...
Локално

Хорор во Струмица: Манијак кој нападнал девојка и избегал на полицијата

Редакција
На 22.01.2020 во 21.10 часот во Полициската станица Струмица, Д.М.(24) од Струмица пријавила дека околу 18.45 часот во близина на спортската сала „Партизан“ во Струмица...
Локално

Едно лице загина и тројца се повредени во сообраќајка кај Струмица

Редакција
Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајка што се случи вчера околу 17 часот на местото Габровски водопади, на патот Банско-Колешино, откако автомобил...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Фото) Закачалка на добрината во Василево: Ако имаш донеси, ако немаш земи си

Редакција
Слаткарницата „Ел-рими“ во струмичко Василево поставија закачалка на добрината под мотото: „Ако имаш донеси, ако немаш слободно земи си“, пренесува strumicadenes.mk. Целта е оние кои...
Локално

Кривични пријави за седум лица кои направиле хаос на пазарот во Струмица

Редакција
СВР Струмица поднесе кривична пријава против Г.В.(48), К.Р.(21), А.Р.(27), В.Р.(36), И.Р.(41), К.Р.(18) и А.Р.(39), сите од село Баница, струмичко, поради постоење основи на сомнение за...
Локално

Многу емоции на почетокот на судењето за убиство на струмичанецот чие тело заврши во буре во браната Турија

Никола Осило
Со воведни зборови на обвинителеството и одбраната и сведочење на првите сведоци денеска почна судењето за убиството на струмичанецот Ристо Иљашев, чие тело беше пронајдено...
Локално

СВР Струмица со детали за исчезната Соња, која е пронајдена жива

Редакција
На 15.11.2019 во Полициска станица Струмица, Д.А.(60) од с.Дабиле пријавил дека од домот се одалечила неговата ќерка С.А.(34), лице со здравствени проблеми, која и претходно...
Да помогнеме

Исчезната е 34-годишната Соња од Струмица, најблиските апелираат за помош

Редакција
Струмичани апелираат за помош за пронаоѓање на 34 годишна жена од Струмица. Станува збор за Соња, која веќе неколку часови ја бараат нејзините блиски, пренесува...