еМагазин

Tag : Струмички карневал

Локално

Кочанчанец се заканил дека ќе постави бомба за време на Струмичкиот карневал

Редакција
На 09.03.2019 година во периодот од 18 до 23 часот од СВР-Струмица било извршено вонредно обезбедување на културната манифестација “Струмички карневал 2019“. Околу 18 часот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Ќерката на премиерот Заев со нејзиното момче, маскирани за Струмичкиот карневал

Редакција
Премиерот Зоран Заев не се маскираше за Струмичкиот карневал, но затоа неговата ќерка Александра Заева и нејзиното момче беа маскирани. Струмичкиот карневал прераснува во еден...
ЖИВОТ

(Фото) Филипче, Николовски и Димитров на Струмички карневал ги бркаат лошите

Редакција
Повеќе министри, амбасадори и дипломатски претставници вечерва присуствуваа на приемот за карневалските групи и гости што го приреди градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски и Организацискиот...