еМагазин

Tag : судика

Бизнис

Судиката Снежана Таневска ги испитува условите за стечај на „Технометал-Вардар“

Никола Осило
Основниот граѓански суд Скопје како првостепен парничен суд преку стечајниот судија Снежана Таневска објави дека со решение од 01.07.2019 година поведува претходна постапка за испитување...
Македонија

Судијката Оља Ристова изземена од предметот „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Претседателот на Кривичниот суд Скопје, Иван Џолев го прифати барањето на судијката Оља Ристова  за нејзино изземање од предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) означен како „Титаник...
Македонија ТОП СТОРИИ

СЈО: Како може судика истовремено да работи и за УБК?

Никола Осило
Јавниот обвинител за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Катица Јанева до Собранието на Република Македонија...