еМагазин

Tag : судница

Локално

Му се заканувал на полицаец додека сведочел во судница

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.С.(56) од с.Шемшово, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, информира МВР. На...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Груевски во судница во Будимпешта со „стил“ ја чека одлуката: Капа, очила за сонце и лисици на рацете

Редакција
Со темни очила и безбол капче азилантот Никола Груевски денеска се појави во судот во Будимпешта, Унгарија на рочиште за барањето за екстрадиција од страна...
Македонија

Мијалков пристигна во судот, рочиштето за „Титаник 2“ продолжува

Редакција
Во Кривичниот суд почна рочиштето за предметот „Титаник 2“, откако обвинетиот поранешен директор на УБК Сашо Мијалков беше спроведен од затворот „Скопје“ каде што ја...