еМагазин

Tag : судови

Македонија

Владата воведе нови правила за судовите и обвинителствата: Се одложуваат затворските казни до три години

Редакција
Владата денеска ја усвои Уредбата со законска сила за роковите во судските постапки за време на вонредната состојба за постапувањето на судовите и Јавните обвинителства....
Македонија ТОП СТОРИИ

Судските постапки нема да запрат поради корона вирусот освен кај ретки исклучоци

Редакција
Следејќи ги препораките на Министерството за здравство, а со цел зголемена заштита на странките во постапките, Министерството за правда денеска препорача продолжување на судските постапки...
Македонија

Дескоска им пиша на претседателите на судовите за несовесно вршење на функцијата

Редакција
Министерката за правда Рената Дескоска испрати циркуларно писмо до сите претседатели на судовите и до претседателот на Судски Совет на Македонија. Во писмото, министерката укажува...
Македонија

Заев: Не ми паѓа на памет да влијаам врз институции и судови

Редакција
Секогаш сум бил за дијалог и изнаоѓање на решенија преку разговор. Премногу има поделби во Македонија и сите знаеме дека треба да си простиме. Апсолутно...