еМагазин

Tag : султан

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Султан“ партии: Каква моќ има Зоран Заев во СДСМ

Редакција
Како Македонија да стане подемократско општество, кога политичките партии во земјава не се демократизираат самите себе. Водечките партии во земјава експертите ги нарекуваат и „султан“...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се слави Националниот ден на Власите: Народот кој ја ткаеше македонската историја

Никола Осило
Влашката заедница во земјава денеска го прославува 23 мај –Националниот ден на Власите. Народот кој нема сопствена држава всушност отсекогаш учествувал во пресудните историски настани...