еМагазин

Tag : Св.Јован Бигорски

БАШ НИ Е ЌЕФ

Бигорскиот манастир преполн со верници

Редакција
Манастирот „Свети Јован Крстител“ попознат како Бигорски манастир, беше претесен да ги прими сите верници кои сакаа во ова македонско древно светилиште да бидат во...