еМагазин

Tag : сведочење

Македонија ТОП СТОРИИ

Лила сведочеше во „Рекет“: Дента кога го уапсија Боки 13 одевме за Миконос

Редакција
Долгогодишната пријателка на Бојан Јовановски (Боки 13), Лила Стојановска денеска сведочеше за случајот „Рекет“, при што откри детали за нивниот приватен живот. Лила и Боки...
Македонија

Ана Камчева дојде во судот да сведочи за „Рекет“

Редакција
Ана Камчева, сопругата на Јордан Камчев дојде во Кривичниот суд за да сведочи на рочиштето за предметот „Рекет“ во кој се обвинети поранешната специјална јавна...
Македонија

Судот не му го дава пасошот на Орце Камчев

Редакција
Судија на претходна постапка го одби како неоснован предлогот на Јордан Камчев за укинување на мерката на претпазливост. – До судија на претходна постапка, кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13: Преку „Рекет“ се водат политички борби кои паѓаат на мои плеќи, ќе сведочам за организаторот и сите помагачи

Редакција
Бојан Јовановски – Боки 13 на денешното судење за „Рекет“ рече дека живеел за денот кога ќе може да зборува, зошто е мета на јавен...
Македонија

Мендух Тачи и Арбен Џафери биле прислушувани под псевдоними „швалер“ и „деда“

Редакција
Поранешен вработен во Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Марјан Јанкуловски, на денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина” за незаконското следење на комуникациите, кажа дека без...
Македонија

Верушевски вели дека Груевски, бил „мозокот“ на прислушувањето, а не Мијалков

Редакција
Поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање, Зоран Верушевски на денешното вкрстеното испрашување за случајот „Таргет – Тврдина“, како сведок рече дека документацијата...
Македонија

(Видео) Фетаи: Исказот на Верушевски дека бомбите биле модифицирани, нема да влијае на постапките

Редакција
Изјавата на Зоран Верушевски во сведочењето пред судот за „Таргет – Тврдина“ за модифицирање и компромитирање на „бомбите“, нема да влијае врз постапките што ги...
Македонија

На судењето за „Трезор“ исклучена јавноста, сведочи вработена во УБК

Редакција
Со сведочење на Александра Николовска вработена како инженер во Управата за безбедност и контраразузнавање при МВР во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот „Трезор“  на Специјалното...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вељаноски: Ниту сум помислил, ниту сум кажал некому да ги отвори вратите од Собранието

Редакција
Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, кој денеска во Кривичниот суд сведочи за настаните од 27 април лани, негираше дека имал СМС-комуникација преку која давал...
Македонија

Сведок за настаните од 27 април: Нухиу за Чавков „кај е овој не се јавува, ги утепаа пратениците“

Редакција
Со сослушување на четворица сведоци, меѓу кои и поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељановски, утре во Кривичниот суд во Скопје ќе продолжи судењето за настаните...