еМагазин

Tag : сведочење

Македонија

Обвинетиот Игор Југ во сведочење за „27 април“: Ме гонат тие што им вршев работа

Редакција
Јас сум ВМРО, а не е ДПМНЕ, рече обвинетиот Игор Југ денеска во одбраната пред судот, за случувањата на 27 април минатата година во Собранието....
Македонија

Судење за насилството во Собрание: Ѓошески сведочеше дека топлата го барала и Вељаноски

Редакција
Со исказ пред судот на обвинетиот Горан Ѓошевски денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за случувањата во Собранието на 27 април минатата година....
Македонија

Сведочење за насилството во Собранието: Нинџа го праша помошник-командантот на ЕБР дали видел колеги во толпата

Редакција
Повеќе од три часа помошник командат во Единицата за брзо распоредување денеска сведочеше во Кривичниот суд во Скопје за случувањата во Собранието на Република Македонија...