еМагазин

Tag : Свет Николе

Локално

Девојка од Свети Николе обвинета за дрски разбојништва: Ограбувала продавачки

Никола Осило
Полициската станица Свети Николе поднесе кривична пријава против М.Ј. (33) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „разбојништво“. На...