еМагазин

Tag : Светозар Јаневски

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Јубилеен 10. Фестивал на младото вино во „Тиквеш“ : Првото вино од годинешната берба наговестува добра винска година

Редакција
Винарската визба „Тиквеш“ го организира десетиот Фестивал на младо вино, на кој традиционално голем број јавни личности, соработници на винарницата, претставници на дипломатскиот кор, институциите,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Светозар Јаневски ги обедини земјите од Западен Балкан во винска мрежа

Редакција
Со потпишување на меморандум за соработка, денес во Скопје официјално е формирана Балканска винска мрежа. Иницијатор на новата регионална мрежа за соработка е здружението „Вина...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Светозар Јаневски: Направивме развој од граница до граница, а зборуваме за свет без граници

Никола Осило
Направивме развој од граница до граница, а во исто време зборуваме за свет без граници и за слободна економија, изјави еден од најпознатите македонски бизнисмени...
Бизнис

Светозар Јаневски подари над 16.000 акции од „Аутомакедонија“ на три лица

Никола Осило
„Аутомакедонија“ преку Македонската берза информира дека Светозар Јаневски веќе не е акционер во „Аутомакедонија“ АД Скопје и дека преку нетрговски трансфер, со договор за подарок,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тиквеш“ купи винарница во Франција

Редакција
На годинешниот настан посветен на младото вино, претседателот на Управниот одбор на „Тиквеш“, Светозар Јаневски, соопшти дека „Тиквеш“ ја финализираше процедурата за аквизиција на француската...