еМагазин

Tag : свр

Македонија

ДИК ќе одлучи дали Ристо Ставревски ќе биде шеф на СВР – Скопје

Редакција
Откако дополнителната заменик министерка во МВР, Славјанка Петровска не ја потпиша одлуката за назначување на Ристо Ставревски за шеф на СВР – Скопје, техничкиот министер...
Локално

Едно лица загина во сообраќајка во Скопје

Редакција
Едно лице загинало во една од вкупно 27 сообраќајни незгоди што изминатиот викенд се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Од СВР Скопје информираат дека...
Локално

Кривична пријава против 40-годишниот С.Ј. кој со „мерцедес“ усмрти полицаец

Редакција
Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 40- годишниот С.Ј. од село Пелинце кој со „мерцедес“ удри во полициски службеници, при што еден полицаец почина, еден...