еМагазин

Tag : „Т.Н.Т“

Македонија

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот „Тортура“ на СЈО
Македонија

Продолжуваат судењата за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство
Македонија

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Т.Н.Т“ и “Тарифа“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочиште за предметите „Таргет-Тврдина“, „Т.Н.Т“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во предметот „Таргет-Тврдина“
Македонија

Нови рочишта за „Тортура“, „Тарифа“, „Т.Н.Т.“ и „Тотал“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжуваат судењата за случаите „Тортура“, „Тарифа“, „Т.Н.Т.“ и „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот „ТНТ“, се наоѓа во
Македонија

Нови рочишта за „Тендери“, „Тортура“, „Т.Н.Т.“, „Тарифа“ и „Траекторија“

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тендери“, „Тортура“, „Т.Н.Т.“, „Тарифа“ и „Траекторија“. Случајот „Тендери“ во кој
Македонија

Јанакиески донесен од затворот „Скопје“ на судењето за рушењето на „Космос“

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска од затворот „Скопје“ беше донесен во Кривичниот суд на ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното
Македонија

Нови рочишта за  „Т.Н.Т.“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Т.Н.Т.“ и „Титаник 3“. На судењето за  „Т.Н.Т.“ што
Македонија

Латас, Груевски и Јанакиески на суд: Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Тревник“  и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ