еМагазин

Tag : табла

ЖИВОТ

(Фото) Разрешната министерка Мизрахи објави фотографија со ќерка и: „Срцето ни е во Македонија“

Редакција
Поранешната министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, која деновиве беше топ тема на својот Фејсбук профил објави фотографија со нејзината ќерка Рина. „Моја...
Македонија

Ќе остане ли министерка: Разрешувањето на Мизрахи денеска на собраниска седница

Редакција
Предлогот за разрешување на техничката министерка за труд и социјална политиказ, Рашела Мизрахи, кадар на ВМРО-ДПМНЕ е ставен на собраниска седница, закажана за денеска во...
Македонија

Грчки медиуми: Министерката Мизрахи од ВМРО продолжува да провоцира

Редакција
Ставот на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи дека ќе продолжи да ја користи таблата со старото име, го објавуваат медиуми во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерката Мизрахи и казна ќе плати, ама таблата со Република Македонија не ја менува

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи останува на ставот дека ќе ги држи прес-конференциите пред постојната табла во Министерството на која стои името...
Македонија

Коѕијас бара забрана за влез на министерката Мизрахи во ЕУ: Реакции во Грција за таблата со „Република Македонија“

Редакција
„Димитров лут за министерката која го прекрши Договорот од Преспа – Реакција од Атина”; „Скопје: Во опасност Договорот од Преспа поради табла Република Македонија”; „Демарш...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерката Мизрахи: Таблата поставена во Министерството е наследена, не постои стара и нова

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи денеска изјави дека таблата поставена во Министерството е наследена. Како што појасни, не постои стара и нова,...
Македонија

За таблата со новото име пред Владата немало потреба од тендер, бидејќи чинела 5.000 денари

Редакција
Таблата со новото име – Република Северна Македонија, која беше поставена пред Владата ден пред доаѓањето на грчкиот премиер Алексис Ципрас е мал тековен трошок...
Македонија ТОП СТОРИИ

Новото име на фасадата на Владата по изборите

Редакција
Поставувањето на новото име на фасадата на Владата ќе биде извршено по изборите, изјави денеска генералниот секретар на Владата Драги Рашковски, одговарајќи на новинарско прашање...
Балкан

Префектот на грчката област Централна Македонија: Сѐ додека сум префект, на таблите ќе пишува Скопје, а не Северна Македонија

Редакција
Префектот на грчката област Централна Македонија, Апостолос Ѕиѕикостас, вели дека додека е тој на чело на периферијата нема да се променат таблите на кои сега...
Македонија ТОП СТОРИИ

Добродојдовте во Северна Македонија: Сменето името на државата на граничниот премин Богородица

Редакција
На граничниот премин со Грција, Богородица, Царинската управа, денеска залепи налепница на таблата на која го пишува новото уставно име на државата – Република Северна Македонија....