еМагазин

Tag : Тафталиџе

Локално

Пожар во ресторан позади Катастар во Тафталиџе

Редакција
Пожар во ресторан позади Катастар кај Педагошка академија денеска избувна при што е уништена кровната конструкција. Противпожарните служби на Град Скопје интервенирале со пет возила...
Локално

Притвор за осомничениот убиец од Тафталиџе: Обвинителството со детали од истрагата

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против лицето осомничено за вчерашното убиство во Тафталиџе и побара мерка притвор....
Локално

Пожар во куќа во Тафталиџе: Пет противпожарни возила се борат со огнот

Никола Осило
Пожар утринава изби во куќа на улицата „Будимпештанска бр.31“ во скопската населба Тафталиџе. Од Противпожарната бригада на Град Скопје изјавија дека интервенираат со пет возила...
Локално

Нападната 17-годишна штитеничка на домот во Тафталиџе

Никола Осило
На 30.07.2019 година во 17,30 часот во Полициската станица Карпош К.М.(26) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12,30 часот во просториите на ЈЗУ –...
Да помогнеме

Апел за помош: Исчезна жител на Тафталиџе кој боледува од Алцхајмер

Никола Осило
Роднини преку социјалните мрежи упатија апел за помош за пронаоѓање на Пертеф (Пепи), возрасен човек кој боледува од Алцхајмер. „ВНИМАНИЕ! Вујко ми е човек кој...
Локално

Труп на непознат маж пронајден во двор во Тафталиџе

Никола Осило
На 25.08.2018 година во 19,20 часот во Скопје, во двор од куќа на улица „Багдадска“ сопственост на Д.А.(65), пронајдено е починато непознато машко лице, информира...