еМагазин

Tag : Такеда

Свет

Јапонија од крвната плазма на рековалесценти развива лек за коронавирусот

Редакција
Јапонската фармацевтска компанија „Такеда“ соопшти дека развива лек за Ковид-19, што е дериват од крвната плазма, додавајќи дека преговара со властите во Европа, САД и...