еМагазин

Tag : танц

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Анди Исмаили од Гостивар светски шампион во современ танц за деца

Редакција
Младиот Анди Исмаили од танцовото студио „I Dance” од Гостивар е новиот светски шампион во категоријата современ танц соло деца на Светското првенство кое се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Заврши Dance OFF 2019 со над 2.700 учесници од 17 држави

Редакција
Скопје викендот беше домаќин на најзабавниот и најинтересен меѓународен натпревар во танцување, Dance OFF. Истиот беше организиран во А1 Арена СЦ „Борис Трајковски“ од страна...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Денеска започнува меѓународниот танц натпревар „Dance OFF“

Редакција
Скопје е подготвено за еден од најзабавните и најинтересни настани во светот на танцот кој ќе се одржи оваа година. Студијата „Eat the beat“ и...
Забава

Картите за меѓународниот танц натпревар „Dance off“ од денес во пред-продажба

Редакција
Постојат историски докази дека луѓето танцувале уште пред 15.000 години. Ако се земе во предвид дека во музиката и танцот се наоѓа вистинскиот извор на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Танц битка помеѓу 50 млади од студијата „Break a leg“, „Eat the beat“ и „Aqua dance club“ во Аеродром

Редакција
Танцот отсекогаш бил значаен дел од човековата култура. Некои археолошки откритија покажуваат дека тој постоел во Индија пред 9.000 години и Египет пред 5.300 години....
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Кажи ми со танц“ во сабота и недела ќе го исполни Капитол со ритам, движења, музика и поезија

Редакција
Во секој наш разговор постои одреден „шум“. Тоа е мало недоразбирање зависно од карактерот на индивидуата и од начинот на изразување. Зборовите и речениците не...