еМагазин

Tag : течност

ЧИСТА ОКОЛИНА

Министерство за животна средина: Течноста во „Охис“ е собрана, нема простор за паника

Никола Осило
Излеаната течност во ОХИС е целосно собрана, а кадата е покриена со пилевина за да се соберат евентуалните остатоци од течноста, соопшти Министерсвото за животна...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Инспeкторатот во контрола на ОХИС: Истеклe неупотребливи хемикалии од поранешната фабрика

Редакција
Инспектори на општина Кисела Вода, Град Скопје и од Државниот инспекторат за животна средина и екипа на Минисерството за внатршни работи вршат увид во кругот...
Локално

Со запалива течност сакала да му ја запали куќата

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против О.Т.(32) од кичевското село Мало Коњари, прилепско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...