еМагазин

Tag : технички министер

Македонија

СДСМ бара нов предлог за технички министер за внатрешни работи, ВМРО-ДПМНЕ останува на истиот

Редакција
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски денеска соопшти дека консултациите со власта за кандидатите во техничката влада траат, но не кажа дали имало телефонски разговор помеѓу...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Драган Ковачки кого ВМРО-ДПМНЕ го предложи за технички министер за внатрешни работи

Редакција
Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се уште не се договорија за предлогот на опозицискиот лидер за технички министер за внатрешни работи....