еМагазин

Tag : телекомуникации

Техно

Третата меѓународна конференција за телекомуникации BalkanCom 2019

Редакција
Третата меѓународна конференција од областа на телекомуникациите, денеска официјално се отвори во Скопје. Оваа тридневна конференција годинава е на тема: „5G и понатаму“ (5G and...
Локално

28-годишен скопјанец со компјутерски криминал за три месеци заработил 20 илјади евра

Редакција
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи на Република Македонија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против С.Н.(28)...