еМагазин

Tag : температура

Македонија

За референдумот ќе врне

Редакција
До сабота времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, преку денот претежно сончево со пораст на дневните температри, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Утре...
Македонија ТОП СТОРИИ

Драстична промена на времето: Пад на дневната температура и до 15 степени, а утринската ќе биде околу нулата

Редакција
Значителна промена на времето со заладување и силен ветер од утре најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). – Утре во првата половина од денот ќе...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како да се заштитите од топлотниот бран?

Редакција
Секоја година високите температури влијаат негативно на здравјето на луѓето во смисла ја влошуваат состојбата кај лицата кои страдаат од кардиоваскуларни болести, респираторни болести, ментални...
Свет

Топлотен бран во Европа: Можна нова рекордна температура

Редакција
Европа се соочува со топлотeн бран, а метеоролозите најавуваат дека во наредните денови, може да „падне“ температурниот рекорд, јави Би-Би-Си.Тековниот европски рекорд е 48 степени...