еМагазин

Tag : тенџере

Локално

Од играчка-плачка: Пукајќи петарди во тенџере, дете заврши во штипската болница

Редакција
Дванаесетгодишно момче од Штип синоќа е повредено по пукање петарди. Момчето и неговите другари во текот на новогодишната ноќ ставиле неколку петарди во тенџере, но
Локално

Загорено тенџере со месо вознемири станари во Аеродром

Редакција
Со две возила и седум пожарникари, Противпожарната единица на Град Скопје интервенираше на дојава од граѓани дека излегува црн чад и непријатна миризба од стан