еМагазин

Tag : „Тенковски делови“

Македонија

Застаре и делото на Бучковски за „Тенковски делови“

Редакција
Застаре и делото на поранешниот премиер и министер за одбрана, Владо Бучковски за “Тенковски делови“. На вчерашното рочиште за „Тенковски делови“, јавниот обвинител во завршниот...