еМагазин

Tag : тепање

ЖИВОТ

Царовска: Ги поттикнувам родителите да ангажираат лиценцирани негувателки

Редакција
Во врска со случајот со насилство врз дете во игротека во угостителски објект во Скопје, реагирано е веднаш и поднесени се пријави, рече министерката за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Дадилката која тепаше дете во игротеката „Дежа Ву“ приведена во полиција

Редакција
Дадилката која беше фатена на камера како во игротека на угостителски објект во Скопје натепа двегодишно дете е приведена во полициска станица. Полициски службеници од...