еМагазин

Tag : Теута Арифи

Македонија

Теута Арифи не е кандидат за Вашингтон, тврди Заев

Редакција
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи не е кандидат за амбасадор во Вашингтон, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Тој одговарајќи на новинарско прашање истакна дека Арифи...