еМагазин

Tag : тевдовски

Бизнис

Нови услови за проектот „Купи куќа, купи стан“: Каматата се намалува на 2,9 отсто

Никола Осило
Нови подобрени услови, намалена каматна стапка, ќе добие проектот „Купи куќа, купи стан“. Измените добија поддршка од Владата, а ќе се применуваат откако ќе биде
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев најави смени, кои министри може да останат без фотељји?

Редакција
Премиерот Зоран Заев, исклучи реконструкција на Владата, но најави можни смени на министри, но не прецизираше на колку, ниту пак кој. Од неговата вчерашна изјава
Бизнис

Нема потреба од ребаланс на буџетот за одвоените средства за референдумот, вели Тевдовски

Редакција
Средствата одвоени за референдумот од 80 милиони денари се од резервни функции на државата и тоа нема да предизвика ребаланс на Буџетот. Ова го истакна