еМагазин

Tag : тевдовски

Македонија

Заев: Не е точно дека Тевдовски е сменет бидејќи не сакал да потпише заем за новиот Клинички центар

Редакција
Со реплики и контрареплики меѓу власта и опозицијата тече денешната собраниска расправа на која се дебатира за предлозите за нови министри во Владата. Пратениците од
Македонија

Влатко Ѓорчев го бранеше Драган Тевдовски: Заев ги брка неистомислениците

Никола Осило
Расправата за предложената реконструкција на Владата вчера помина во остри реплики и контрареплики меѓу опозицијата и власта. Пратеникот Влатко Ѓорчев обвини дека се тргаат луѓе
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на разрешениот министер за финансии, Драган Тевдовски

Редакција
Драган Тевдовски и официјално повеќе не е министер за финансии, откако синоќа беше разрешен од страна на Собранието. Според најавите тој треба да му стане
Македонија

Собранието ги разреши Тевдовски, Фазлиу и Лика

Редакција
Собранието синоќа ги разреши од функцијата министерот за финансии, Драган Тевдовски, министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу и вицепремиерот задолжен за спроведување на Рамковниот договор, Хазби Лика. Министрите
Македонија

Заев: Задоволен сум од работата на Тевдовски, но јас сакам да спроведем храбри чекори

Никола Осило
Премиерот Зоран Заев во интервју за Сител за промената на министерот за финансии Драган Тевдовски потенцира дека единствената причина е неговото влегување во ова Министерство,
Бизнис

Нови услови за проектот „Купи куќа, купи стан“: Каматата се намалува на 2,9 отсто

Никола Осило
Нови подобрени услови, намалена каматна стапка, ќе добие проектот „Купи куќа, купи стан“. Измените добија поддршка од Владата, а ќе се применуваат откако ќе биде
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев најави смени, кои министри може да останат без фотељји?

Редакција
Премиерот Зоран Заев, исклучи реконструкција на Владата, но најави можни смени на министри, но не прецизираше на колку, ниту пак кој. Од неговата вчерашна изјава
Бизнис

Нема потреба од ребаланс на буџетот за одвоените средства за референдумот, вели Тевдовски

Редакција
Средствата одвоени за референдумот од 80 милиони денари се од резервни функции на државата и тоа нема да предизвика ребаланс на Буџетот. Ова го истакна