еМагазин

Tag : титаник3

Македонија

„Титаник 3“ одложен поради пратенички обврски на Ејуп Алими

Редакција
Поради службено отсуство на обвинетиот Ејуп Алими, рочиштето за предметот „Титаник 3″ е одложено за 13 септември. Претседателката на судечкиот совет Марија Клетничка информираше дека
Македонија

Продолжува судењето за „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за уништување изборен материјал на локалните избори во 2013 година, „Титаник 3“ на Специјалното
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

“Рекет“ “удри“ и на предметите на СЈО за кои во тек се судења

Редакција
Предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за кои почнаа судски процеси, кои траат веќе со години, а за кои има епилог, се бројат на прсти.
Македонија

Јанева го одби барањето за изземање на Фетаи и Бубевски од предметот „Титаник 3“

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со решение го одби барањето за изземање на обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, од предметот „Титаник 3“. Судечкиот совет
Македонија

Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до 14 часот треба да одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат изземени од предметот „Титаник 3“
Македонија

Одбраната во „Титаник 3“ бара изземање на Катица Јанева, Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски

Редакција
Изземање на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, како и на нејзините ополномоштени обвинители Фатиме Феати и Гаврил Бубевски во предметот „Титаник 3“, денеска побара бранителот
Македонија

Продолжуваат судењата за „Титаник“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Претходното рочиште беше одложено поради отсуството на членот
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Титаник“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Титаник“ што се
Македонија

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот „Тортура“ на СЈО
Македонија

Продолжуваат судењата за „Маџар телеком“, „Титаник“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат судења за „Маџар телеком“, „Титаник“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот „Маџар